چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

درباره دانشکده رفاه

 | تاریخ ارسال: 1398/7/8 | 
دانشکده غیردولتی - غیرانتفاعی رفاه ویژه خواهران در سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس مجوز شماره ١٥٠۷٣/٢٢ پایه گذاری گردید و فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.
ارکان موسسه عبارتند از:
١. هیأت مؤسس
آقایان: ناصر باهنر، حسین بیرشک، علی اصغر احمدی، علیرضا رحیمی، سید حسین مصطفوی، علی فتحی آشتیانی، ابوالفضل توکلی بینا
٢. هیأت امنا
آقایان: ناصر باهنر، حسین بیرشک، علی اصغر احمدی، محسن اسماعیلی، علیرضا حاجیان زاده، شهاب الدین چاوشی خانم‎ها: محبوبه مباشری، جمیله علم الهدی، مهین پناهی
٣. رئیس موسسه
آقای ناصر باهنر
شرح خدمات / کالا
دانشجویان گرامی در این وب سایت می‌توانند با مراجعه به بخش سامانه دانشجویی به اقداماتی همچون انتخاب رشته اینترنتی، حذف و اضافه و پرداخت شهریه اینترنتی بپردازند. موارد مربوط به تاریخ انتخاب واحد، حذف و اضافه و حذف اضطراری در همین وب سایت اطلاع رسانی خواهد شد، و مبلغ شهریه (ثابت و متغیر) مطابق با قوانین و مقررات مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در سامانه دانشجویی محاسبه گردیده و جهت پرداخت از قسمت پرداخت الکترونیکی انجام خواهد شد.

تاریخچه
بنیاد فرهنگی رفاه پیش از انقلاب و در دوران رژیم پهلوی با تاسیس مدارس اسلامی ویژه دختران، یکی از نهادهای مردمی و انقلابی پیشرو در عرصه آموزش و پرورش عمومی بوده است. بنیان گذاران بنیاد فرهنگی رفاه افرادی چون شهید دکتر بهشتی - شهید دکتر باهنر، شهید رجایی و برخی از یاران صدیق امام (ره) بودند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مدارس اسلامی رفاه توسعه پیدا کرد و پس از فراهم شدن تاسیس موسسات آموزش غیردولتی-غیرانتفاعی برای ایجاد موسسه‌ی آموزش عالی رفاه ویژه خواهران اقدام شد. پس از دریافت مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ١۳۸۹ موسسه آموزش عالی رفاه پایه گذاری گردید و اکنون به لطف الهی شرایطی فراهم شده است تا بانوان مومن و علاقه‎مند به تحصیلات عالی در موسسه رفاه ادامه تحصیل بدهند. این موسسه در تیرماه ١۳۹۳، بنا به مصوبه شورای گسترش آموزش عالی به دانشکده رفاه تغییر نام یافت.

رسالت و چشم انداز
مهم‎ترین رسالت دانشکده رفاه تربیت بانوانی متخصص و متعهد بر اساس معیارها و موازین دین مبین اسلام است. با آنکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی فضای عمومی جامعه، اسلامی است و به تبع شرایط حاکم بر جامعه فضای مدارس و دانشگاه‎ها نیز تغییر کرده است؛ اما برای اصلاح مسائل فرهنگی جامعه در جهت آرمان‎های امام (ره) همواره باید تلاش نمود. شکی نیست که یکی از ارکان خانواده سالم در مرتبه نخست و جامعه سالم در مرتبه بعد، وجود بانوان شایسته مورد نظر دین مبین اسلام است. رژیم پهلوی با پیروی کورکورانه از دیدگاه‎های غربی درباره‎ی نقش و جایگاه بانوان در جامعه ضربات سهمگینی را بر نسل‎هایی از بانوان ایرانی وارد کرده است. اصلاح کاستی‎ها و برنامه ریزی برای آینده در خصوص بانوان به منظور تحقق جامعه آرمانی مورد نظر اسلام که زنان جایگاه و نقش اصلی خود را در آن ایفا نمایند؛ رسالت امروزی و چشم انداز دانشکده رفاه است. در این راستا ایجاد امکان ادامه‎ی تحصیلی تا آخرین سطوح عالی آموزشی در علوم مختلف به عنوان تمهید رسالت اساسی دانشکده رفاه مورد توجه قرار گرفته است.

رشته‌های دانشکده
دانشکده در حال حاضر ١٠٢٠ دانشجو، شامل ۸٢٠دانشجوی کارشناسی و ٢٠٠ دانشجوی ارشد می‏ باشد. دانشکده رفاه در دوره کارشناسی ارشد در رشته‏ های علوم اجتماعی (گرایش مطالعات فرهنگی)، آموزشی ریاضی، روانشناسی عمومی، مشاوره خانواده ، حقوق خانواده، فقه ومبانی حقوق اسلامی و علوم تربیتی(گرایش آموزش وپرورش ابتدایی)  فعالیت دارد. در دوره کارشناسی نیز رشته‎های حقوق، روانشناسی، مشاوره، علوم تربیتی ( گرایش‎های مدیریت و برنامه ‏ریزی آموزشی و آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی) و الهیات و معارف اسلامی (گرایش مبانی فقه و حقوق اسلامی)  و مهندسی کامپیوتر دایر می‎باشد.

کلیدواژه ها: دانشکده رفاه | رفاه |CAPTCHA
دفعات مشاهده: 893 بار   |   دفعات چاپ: 177 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر