پیام مدیر عامل محترم بنیاد فرهنگی رفاه به مناسبت روز معلم

 | تاریخ ارسال: 1399/2/12 | 
🍃✨*پیام مدیر عامل محترم بنیاد فرهنگی رفاه –اردیبهشت 1399*✨🍃

جناب دکتر باهنر روز معلم را خدمت همه همکاران گرامی تبریک و تهنیت عرض نمودند و در ادامه فرمودند :
ما مدتی است که در شرایط خاص در مقطع تاریخی ویژه ای قرار داریم. با توجه به اتفاقاتی که در طول این دو سه ماه گذشته در کشور ما رخ داده تجربیات جدیدی را کسب کردیم که این تجربیات در گذشته به هیچ وجه وجود نداشته و شاید در آینده هم اتفاق نیفتد. تعطیل شدن مدارس و دانشگاه ها سبب شد که سیاست های جدیدی در کلیه مجموعه های آموزشی اتخاذ بشود. خوشبختانه مدارس و دانشکده رفاه در این مسیر پیشگام شدند و امروز کلیه آموزشهای ما از دبستان، دبیرستان، مقطع کارشناسی و ارشد دانشکده رفاه بصورت برخط و آنلاین انجام میشود. نرم افزاری که انتخاب شد برای این آموزشها به نام ادوبی کانکت Adobe Connect ، خوشبختانه مورد استقبال همکاران گرامی، اولیاء و دانش آموزان قرار گرفت. از دبستان دوره 2 تا پایان دوره ارشد، تمامی آموزشها مطابق برنامه درسی هفتگی به صورت برخط صورت می پذیرد. این تجربیات، تجربیات باارزشی است. به نظر می رسد که همه ما در این مقطع تاریخی حساس باید این تجربیات را مکتوب کنیم که خودمان حفظ کنیم و بعد از گذشت این دوران برای آینده آنها را منتشر کنیم. خیلی مناسب است که معاونت آموزشی بنیاد، مدیریت پژوهشی دانشکده، برنامه ای داشته باشند برای چاپ و انتشار مجموعه مقالاتی تحت عنوان آموزش در بحران سخت کرونا، که این تجربیات برای آینده بماند و حتی در سطح کشور مورد استفاده قرار بگیرد. 
طبیعتاً ما در این ایام با چالش هایی نیز مواجه بوده ایم. جناب دکنر باهنر به دو چالش مهم در این رابطه اشاره فرمودند :‌
نخستین آنها موضوع بازخورد درآموزش و تعلیم و تربیت . می دانیم که بازخورد بین مربی و متربی بین معلم و شاگرد، استاد و دانشجو، فوق العاده در بالا بردن کیفیت آموزش اهمیت دارد. دبیر یا استادی که دانش آموز و دانشجوی خود را چشم در چشم می بیند و یا رو در رو با او صحبت می کند و بازخوردهایی میگیرد و براساس آن بازخوردها طرح درس خود را تدبیر خواهد کرد و شاید بارها آن را فی الوداعه تغییر بدهد الان با شرایطی مواجه است که نمی داند مخاطب وی در چه شرایطی قرار دارد و چه بازخوردی به او می دهد. لذا، آموزش برخلاف آنچه که بعضی از ما تصور می کنیم بسیار سخت تر از دوره ای که ما آموزشهای رودر رو داشتیم شده است که این موضوع چالش هایی است که باید به آنها بیاندیشیم. 
ایشان در ادامه به چالش دوم اشاره کردند که موضوع آن، آزمون ها می باشد.  ما اصطلاحا در آزمون آزمون های غیرحضوری قرار داریم. تا به اینجا خوشبختانه کار آموزش های ما با فراز و نشیب هایی که داشته است به صورت غیرحضوری انجام شده است. اما در مورد اینکه چگونه ما آزمون ها را بصورت غیرحضوری بتوانیم برگزار کنیم فرضیه های مختلف و تجربیات گوناگونی وجود دارد که کدامیک از آنها را انتخاب کنیم. چگونه متناسب با شرایط مدرسه یا دانشگاه آنها را تدبیر کنیم موضوعی است که الان ما درگیر آن هستیم و شاید این مسأله تبدیل به مشکل بشود. بنابراین همه ما باید به این دو چالش بخصوص چالش دوم فکر کنیم و انشاالله تا زمان برگزاری آزمون ها به راه حل مناسبی دست پیدا کنیم. ایشان در پایان، گرامیداشت هفته و روز معلم را به همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض نمودند. هرچند علاقمند بودیم همچون سالهای گذشته حضوری در خدمت شما بزرگواران می بودیم . و از شما تشکر، سپاس و قدردانی می کردیم . منتها به سبب شرایط بوجود آمده این امکان میسر نشد و این حداقل را از بنده و مدیران بنیاد ، هیأت مدیره بنیاد، رئیس هیأت مدیره و هیأت امنای بنیاد بپذیرید. از همه شما عزیزان که در این دوران سخت درگیر کار آموزش غیرحضوری حتی تا دیروقت بوده اید تشکر و قدردانی می نمایم. 

*روابط عمومی بنیاد فرهنگی رفاه*CAPTCHA

دفعات مشاهده: 2070 بار   |   دفعات چاپ: 84 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر